content top

Dziecięcy

Oddział Dziecięcy

Ordynator: lek. med. Wojciech Gołda

Pielęgniarka Oddziałowa: Bożena Zarębska

Oddział liczy 25 łóżek w salach 3- osobowych oraz 2 izolatki. W skład Oddziału wchodzi część niemowlęca, część dla dzieci starszych i odizolowana śluzą część biegunkowa.
W oddziale prowadzimy diagnostykę i leczenie u dzieci w wieku od 1 miesiąca do 18 lat. Zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską hospitalizowanym dzieciom.
W godzinach popołudniowych i nocnych opiekę pełni lekarz dyżurny oraz personel pielęgniarski. Całodobowe zaplecze diagnostyczne dla Oddziału Dziecięcego stanowią:

  • Laboratorium Analityczne,
  • Pracownia Serologii,
  • Pracownia RTG i USG,
  • Pracownia TK.

Dzieciecy_01

Współpracujemy z innymi oddziałami szpitalnymi, poradniami specjalistycznymi oraz pracowniami (np. Pracownia EKG, Pracownia Endoskopii, Zakład Rehabilitacji). W oddziale istnieje możliwość całodobowego przebywania rodzica (matki lub ojca) przy hospitalizowanym dziecku. Istnieje też możliwość korzystania z łóżka przez osobę towarzysząca dziecku. Pobyt dziecka w oddziale umila i urozmaica korzystanie ze świetlicy oddziałowej wyposażonej w telewizor, wideo, gry i przeróżne zabawki. Przynajmniej raz w miesiącu w oddziale odbywa się profesjonalne czytanie bajek przez koordynatora kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Na bieżąco prowadzimy w oddziale edukację rodziców w zakresie profilaktyki chorób dziecięcych, sposobów prawidłowego żywienia i pielęgnacji. Staramy się zawsze przybliżyć rodzicom istotę choroby ich dziecka.

O55A8699

Powrót